Wykładzina w pokoju dziecka – zalety i rodzaje

Urządzanie pokoju dziecka to dla rodziców ogromna frajda, a z drugiej strony niemałe wyzwanie. Stworzenie wyjątkowego pokoju, który będzie służył zarówno do nauki, jak i zabawy wymaga wiele pracy i odpowiedniego projektu. Jednym z najważniejszych elementów jest wykończenie podłogi, które przede wszystkim powinno chronić malucha w razie upadków, czy też otarć.

  1. Jakie zalety ma wykładzina?
  2. Wykładzina dywanowa dla dzieci
  3. Ile kosztuje wykładzina do pokoju dziecięcego?

Jakie zalety ma wykładzina?

Maluchy najbardziej lubią bawić się na podłodze, dlatego też wykładziny są idealnym rozwiązaniem do ich pokoju. Przede wszystkim charakteryzują się one tym, że są miękkie, dzięki czemu dziecko bez obaw może się na nich kłaść i bawić. Ponadto zaletą takiego rodzaju podłoża w pokoju dziecięcym jest to, że maluchy mogą na nim układać klocki, czy też jeździć samochodzikami, co w przypadku dywanów mogłoby być problemem, ponieważ są puszyste.

Zaletą wykładziny jest także to, że znacznie łatwiej jest ją utrzymać w czystości. Praktycznie wszystkie produkowane są z materiałów plamoodpornych. Decydując się na nią rodzice powinni wziąć pod uwagę motyw znajdujący się na niej oraz kolorystykę, aby była spójna z aranżacją wnętrza. Należy także pamiętać, że wykładzina do pokoju będzie znacznie lepsza niż panele, płytki, czy deski, gdyż jest miękka i antypoślizgowa.

Wykładzina dywanowa dla dzieci

Wybór odpowiedniej wykładziny do pokoju dziecka powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami, na które rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę. Pierwszym z nich jest materiał, z jakiego będzie wykonana. Powinno się wybierać welur lub miękki poliamid. Ponadto bardzo ważna jest jej zdolność do odkształcania się.

Wykładzina dywanowa może pokryć praktycznie cały pokój, dlatego istotne jest także wybranie motywu, z którego maluch za szybko nie wyrośnie, a w razie konieczności remontu i wymiany, powinna ona łatwo odchodzić od podłogi. Dla alergików są także w ofertach wielu sklepów wykładziny, na których znajduje się specjalna powłoka, której struktura utrudnia wzbijanie się kurzu w powietrze.

Ile kosztuje wykładzina do pokoju dziecięcego?

Wykładzinę można zakupić w różnych cenach, które zależne są przede wszystkim od ich wielkości. Najczęściej są one „cięte z metra”, aby łatwiej można było dopasować rozmiar do metrażu pomieszczenia. Najtańsze wykładziny dostępne są już od 20 złotych za metr kwadratowy. Końcowa kwota zależy jeszcze od materiału, z jakiego została wykonana. Ponadto naniesione grafiki również wpływają na końcową cenę.

Dodaj komentarz