Pokój dziecka – miejsca do przechowywania zabawek

Pokój dziecka zazwyczaj służy mu nie tylko do nauki, ale także zabawy. Zagospodarowanie miejsc do przechowywania zabawek jest więc niezbędnym elementem jego aranżacji. Mogą ku temu posłużyć specjalnie przeznaczone akcesoria, które są niezwykle pojemne i estetycznie wyglądają. W czym więc przechowywać zabawki dziecka?

  1. Niezbędne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego
  2. Pudełka do przechowywania zabawek dziecięcych
  3. Regały i półki na zabawki

Niezbędne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego

W każdym pokoju dziecięcym powinno stać łóżko, biurko oraz krzesło i szafa na ubrania. Niekiedy rodzice decydują się na dokupienie jeszcze komody, gdy garderoba jest za mała. Decydując się na takie meble, należy pamiętać o tym, aby miały dodatkowe udogodnienia, w postaci drążków do wieszania ubrań, czy też szuflady i półki.

Ponadto bardzo często do łóżek można dokupić wysuwane pojemniki w postaci szuflad, do których można włożyć zabawki lub pościel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i zagospodarować wolna przestrzeń pod łóżkiem. Mimo montowanych udogodnień bardzo często okazują się one niewystarczające, ponieważ dzieci mają w swoim zbiorze mnóstwo zabawek i gadżetów. Warto więc zaopatrzyć pokój w dodatkowe systemy przeznaczone do ich przechowywania.

Pudełka do przechowywania zabawek dziecięcych

Najczęściej wybierane do przechowywania zabawek są przezroczyste pudełka, które są bardzo pojemne, a dziecko bez problemu może podejrzeć, co się w nich znajduje. Można je dodatkowo okleić motywem zgodnym z ich przeznaczeniem, czyli na pudełko, w którym znajdują się samochodziki nakleić motyw pojazdu.

Oprócz pudełek równie przydatnym akcesorium do przechowywania zabawek są kosze stworzone z naturalnych materiałów. Wyglądają one niezwykle estetycznie, dodając uroku całej aranżacji, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane kolorystycznie.

Regały i półki na zabawki

Regały i półki są również dobrym rozwiązaniem do pokoi, które charakteryzują się małym metrażem. Dzięki nim zabawki można schować do pudełek, a następnie postawić na regale. Ponadto na takich meblach można także ustawić kolekcję żołnierzyków lub innych postaci, czy pojazdów zbieranych przez dziecko.

Barwne półki, a także geometryczne regały mogą być dodatkiem do aranżacji wnętrza, pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane do niego. Do takich mebli można jeszcze zamontować kilka wieszaków, na których maluch będzie mógł zawiesić legitymację szkolną lub zbierane breloczki. Zastosowań półek i regałów jest cała masa, a wszystko ogranicza się tylko i wyłącznie do kreatywności dzieci i rodziców.

Dodaj komentarz