Materac dla dziecka – jaki będzie najlepszy?

Materace dla dzieci różnią się pod wieloma względami od tych przeznaczonych dla dorosłych. Mimo to pełnią one bardzo ważną funkcję, ponieważ pozwalają cieszyć się komfortowym i nieprzerwanym snem. Wybierając materac dla naszego dziecka powinniśmy jednak kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które sprawią, że maluch będzie miał wygodne łóżko, a przy tym jego kręgosłup nie będzie cierpiał.

  1. Czym kierować się kupując materac dla dziecka?
  2. Jakie są rodzaje materacy dla dzieci?
  3. Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Czym kierować się kupując materac dla dziecka?

Materac odpowiada za komfort naszego snu i to wiedzą wszyscy nie od dziś. Odpowiednio dobrany potrafi sprawić, że będziemy budzić się wypoczęci, zrelaksowani i pełni sił. Natomiast spanie na złym skutkować będzie bólami pleców, kręgosłupa, a nawet głowy. Mając na uwadze dobro naszych dzieci powinniśmy podczas wyboru materaca kierować się pewnymi złotymi zasadami.

Najważniejszymi czynnikami, które powinny bezwzglęndie być brane pod uwagę są:

  • rodzaj wypełnienia
  • dobra cyrkulacja powietrza, zapobiegająca zbieraniu się wilgoci
  • właściwości anty i hipoalergiczne
  • twardość materaca dobrana do wieku dziecka

Ponadto powinniśmy także sprawdzić, czy wybierany model ma odpowiednie atesty i certyfikaty świadczące o jego właściwościach i wysokiej jakości.

Jakie są rodzaje materacy dla dzieci?

Producenci co rusz starają się wymyślać nowe modele materacy dla dzieci, które głównie różnią się zastosowanym wypełnieniem. Jako rodzice musimy zdać sobie sprawę z tego, że ten, który będzie odpowiedni dla kilkuletniego dziecka nie będzie dobrym rozwiązaniem dla niemowlaka.

Powinniśmy jednak kierować się najpopularniejszymi rodzajami wypełnienia, które są od wielu lat na rynku i które zapewniają wysoki komfort snu. Zaliczyć do nich można materace wypełnione pianką, sprężynami oraz materiałami naturalnymi takimi jak bambus, czy kokos. Oczywiście wszystkie są miękkie mimo, że nazwy wydają się o tym nie świadczyć.

Bardzo ważny w doborze odpowiedniego materaca jest wiek dziecka. Dlaczego? Otóż jego układ kostny stale się rozwija i potrzebne jest zastosowanie odpowiedniego podtrzymania go.

Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Najczęściej wybieranym przez rodziców materacem jest ten z wypełnieniem piankowym. Jest on przede wszystkim bezpieczny i elastyczny. Ponadto charakteryzuje się dobrą cyrkulacją powietrza, która zapobiega rozprzestrzenianiu się bakteriom i roztoczom.

Zastosowana pianka w materacu dla dziecka sprawia, że dostosowuje się on do jego kręgosłupa. Dzięki temu maluch może wygodnie i spokojnie spać, a po przebudzeniu nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Dodaj komentarz