Bajkowe meble dla dzieci

Wystrój wnętrz w pokoju dziecka ma duży wpływ na rozwój malucha. Współcześnie, projektanci oferują piękne łóżka, biurka i szafy, które sprawią, że nasz szkrab będzie czuł się dobrze w swoim pokoju, a wnętrze odpowiadało jego zainteresowaniom.  To, jak zaaranżujemy przestrzeń, może mieć znaczenie w ogólnym postrzeganiu świata i korzystnie wpływać na pobudzenie kreatywności.

Styl, który odpowiada dziecku

Mała księżniczka, a może przyszły strażak? „Obecnie meble pozwalają właściwie na nieograniczone możliwości aranżacyjne” – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Hitem są łóżka w nietypowej formie. Możemy na przykład wybrać to od BLN Kids, które wygląda jak indiańskie tipi lub zdecydować się różowo-biały komplet bawełniany Mobi furniture Luk a Tom, który pomoże nam odmienić piętrowe łóżko w bajkowy zamek”.

Takie rozwiązania w pokoju dziecka mogą stać się motywacją do wykonywania obowiązków. Warto zwrócić uwagę na dostępne na Bonami półki w kształcie pojazdów Unlimited Design For Children, które pomogą w końcu uporać się z wszechobecnymi resorkami. W pokojach starszych dzieci ciekawą alternatywą regału książkowego może być ten wyglądający jak drabina. Jego minimalistyczna, drewniano-biała kolorystyka świetnie sprawdzi się w marynistycznych aranżacjach.

Siedzenie to podstawa

W pokoju naszej pociechy nie może zabraknąć miejsca do siedzenia. Powinniśmy jednak przemyśleć jego finalne przeznaczenie. „Pufy dla znajomych dziecka, fotel do biurka, krzesło do relaksu….” – wylicza Dorota Jaguś z Bonami – „Zwolenników oryginalnych mebli na pewno zachwyci  worek do siedzenia Sit and Chill, który wygląda jak rekin z rozdziawioną paszczą. Maluszkom może się spodobać ciekawy odpowiednik klasycznego konia na biegunach – żółte krzesło bujane Magis Dodo, które podbija serca rodziców ceniących stonowane aranżacje i funkcjonalność rozwiązań”.

Pokój, który pobudzi kreatywność

Przy szerokim dostępie do nowych technologii nie zawsze jest nam łatwo w tradycyjny sposób zainspirować dziecko do twórczej zabawy. Proste, znane rozwiązania nie spełniają  już oczekiwań naszych szkrabów. Warto wesprzeć malucha w rozwijaniu kreatywności, tworząc w jego pokoju miejsce do twórczej zabawy.  Namiot VIGVAM Design Modern Triangle dostępny na Bonami to bardzo modny element współczesnych pokoi dziecięcych, ale również miejsce do wymyślania nieskończonej ilości gier i historii. „Przygotowanie własnej kryjówki, na pewno rozbudzi logiczne myślenie i zainspiruje pociechę do dalszej zabawy z rówieśnikami.” – sugeruje Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl.

Funkcjonalna klasyka

Pokój dziecięcy jest specyficzny – by nadążyć za dynamicznie zmieniającymi się zainteresowaniami pociechy, musielibyśmy co roku zmieniać wystrój aranżacji. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest wybór klasycznych, ponadczasowych rozwiązań, które będę towarzyszyły naszemu dziecku na dłużej. Szafa 2-drzwiowa w kolorze sosny Parisot Amoux, szaro-brązowa szafka nocna z szufladą JUNIOR Provence Oskar czy łóżko dziecięce BLN Kids Rose to tylko niektóre z tego typu mebli.

Możemy zdecydować się również na proste, funkcjonalne rozwiązania, które z kolei będą nawiązywały kolorystyką lub drobnymi detalami do wystroju wnętrz w pokoju naszego dziecka. Biurko Parisot Amoux posiada drobne, różowe elementy, a komoda BLN Kids Star ma uchwyty
w formie małych, srebrnych gwiazdek. „Jeśli chcemy wszystko utrzymać w jednolitej, zharmonizowanej tonacji możemy wybrać nieco bardziej ekstrawaganckie meble” – radzi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Białe dziecięce łóżko piętrowe Mobi furniture Mark może być marzeniem wielu szkrabów, ponieważ można z niego zjeżdżać na zamontowanej ślizgawce”.

Dziecko na pierwszy miejscu

Nasze pociechy to dla nas najważniejsze osoby w życiu, którym jesteśmy gotowi zapewnić wszystko, co najlepsze. Przy urządzaniu pokoju dla dzieci powinniśmy znaleźć kompromis między funkcjonalnością, a potrzebami i oczekiwaniami naszych dzieci. Odpowiednie miejsce  do snu, nauki, relaksu i zabawy wymaga zastosowania wielu praktycznych rozwiązań, które dodatkowo spodobają się maluchom,  Pokoje dziecięce są najbardziej wielofunkcyjnymi wnętrzami w naszych domach. Często są przecież biurem i sypialnią, łączą miejsce spotkań z rówieśnikami z zacisznym kącikiem.  Mebli, które odpowiedzą na potrzeby dzieci i wymagania dorosłych poszukajmy na Bonami.pl. Spróbujmy zapewnić naszym maluchom przestrzeń, w której będą się czuły dobrze.

Dodaj komentarz