Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?

Wraz z rozwojem dziecka rosną jego potrzeby związane ze spaniem. Dla kilkuletniego malucha łóżeczko nie będzie już wystarczające, ponieważ będzie za małe. Wybór odpowiedniego łóżka dla naszego dziecka będzie więc nie lada wyzwaniem, któremu trzeba sprostać. My podpowiadamy jak to zrobić!

  1. Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?
  2. Jaki rozmiar powinno mieć łóżka dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?

Wybór łóżka dla rosnącego dziecka to spore wyzwanie dla jego rodziców. Muszą oni odpowiednio je dopasować, mając na uwadze jego komfort snu i pamiętając o tym, aby nie zabezpieczyć się na przyszłość. O czym mowa? Kupione łóżko na tak zwany styk nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzieci rosną w zawrotnym tempie.

Ponadto bardzo istotną sprawą jest bezpieczeństwo. Kilkuletni maluch, który zazwyczaj wierci się na łóżku, powinien mieć zapewnione dodatkowe oparcia, które zapobiegają upadkowi i nieszczęśliwymi konsekwencjami tego zdarzenia. Najczęściej wybieranym materiałem do produkcji łóżka do spania jest lite drewno. Przede wszystkim jest wytrzymałe, ale trzeba zwrócić uwagę, czy nie ma ono wystających ostrych elementów.

Kolejną kwestią, którą trzeba poruszyć, kupując wyrko dla malucha jest pokrycie jego konstrukcji. Zastosowane farby powinny mieć atesty i certyfikaty świadczące o tym, że są bezpieczne dla zdrowia dziecka. Odradza się natomiast kupowania posłania w metalu, gdyż bardzo łatwo o uraz podczas zabawy na nim.

Jaki rozmiar powinno mieć łóżka dla dziecka?

Rozmiar łóżka dla dziecka to bardzo ważna sprawa. Jak już wspomniano, nie powinno być ono dobierane na tak zwany styk. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno modelu o wymiarach dla dorosłych, ponieważ będzie mogło służyć maluchowi znacznie dłużej. Ponadto będzie to duża oszczędność pieniędzy, gdyż nie będzie konieczności wymiany łóżka co kilka lat.

Póki dziecko jest małe, powinno się wybrać model, który ma dodatkowe barierki po bokach. Zapewnią mu one ochronę w czasie snu, a także wysoki komfort. Najlepiej wybrać taki, który będzie miał je odkręcane, ponieważ wraz z wiekiem dorastania będzie wystarczyło je tylko zlikwidować, a posłanie zostanie te same.

Łóżko dla dziecka piętrowe to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzeństwa, które śpi w jednym pokoju, ale ze względów na mały metraż pomieszczenia nie ma możliwości wstawienia dwóch oddzielnych mebli. Ponadto świetnie sprawdzi się ono dla jedynaka, gdyż dół może zostać zastąpiony szafką lub biurkiem.

Dodaj komentarz