Zabawki interaktywne dla dziecka

Wybór zabawek w sklepach dziecięcych jest ogromny. Dziś jednak chcemy skupić się na interaktywnych gadżetach, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Niegdyś trudno było sobie wyobrazić takie rozwiązania, jednak ich stosowanie dziś jest powszechne i bardzo doceniane przez rodziców. Jakie zabawki interaktywne wybrać dla maluchów?

  1. Jak wybrać zabawki interaktywne dla najmłodszych?
  2. Jakie zalety mają zabawki interaktywne?

Jak wybrać zabawki interaktywne dla najmłodszych?

Wybór idealne zabawki interaktywnej dla naszego dziecka niekiedy może przysporzyć wiele trudności. Spowodowane to jest oczywiście dużą różnorodnością produktów dostępnych dla wielu grup wiekowych. Niegdyś takiego „problemu” nie było, a wybór zabawki interaktywnej ograniczał się do najprostszych modeli.

Obecnie szeroki wybór asortymentu w sklepach z zabawkami sprawia, że rodzice muszę zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników:

  • bezpieczeństwo – wykonane zgodnie z rygorystycznymi normami zabawki interaktywne posiadają liczne certyfikaty i licencje, co gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Rodzić powinien także zwrócić uwagę na drobne elementy, które nie są wskazane, gdyż maluch może je połknąć. Ponadto odpowiednie modele powinny charakteryzować się wytrzymałością
  • zainteresowania dziecka – bardzo ważny jest wybór zabawki dopasowanej do zainteresowań malucha. Podczas zabawy rodzic powinien zaobserwować, co dziecko najchętniej wybiera, jakie kolory i kształty.
  • wiek dziecka – zabawki interaktywne powinny być również dostosowane do wieku dziecka. O ile kilkunastomiesięczny maluch będzie chętnie się bawić na macie interaktywnej, to sześciolatek już niekoniecznie

Jakie zalety mają zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne są lubiane praktycznie przez wszystkie dzieci. Mają one bardzo dużo zalet, dzięki czemu rodzice także chętnie je kupują. Ich główną zaletą jest przede wszystkim możliwość nauki poprzez zabawę. W takiej formie dzieci wiedzę przyswajają znacznie łatwiej. Nawet wielogodzinne przesiadywanie przy zabawce interaktywnej nie będzie straconym czasem.

W zależności od gadżetu maluch może uczyć się nowych słów, kolorów, czy też liczb. Ponadto zabawki interaktywne mogą pomóc w podróży, która dla dziecka może być bardzo męcząca, powodując rozdrażnienie i złe samopoczucie, a także świetnie rozwijają jego ciekawość i zdolności poznawcze. Obecne modele zabawek na rynku mają także możliwość efektywnego nauczania języka angielskiego, który z pewnością przyda mu się w przyszłości.

Dodaj komentarz