Nauka poprzez zabawę. Czy warto zainwestować w interaktywne książeczki?

Jest faktem udowodnionym naukowo, że dzieci najszybciej przyswajają nową wiedzę poprzez zabawę. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy mnóstwo zabawek, które wykorzystują ten fakt. Należą do nich także interaktywne książeczki, które można wykorzystać do poznawania świata, nauki języków obcych czy zdobywania takich praktycznych umiejętności, jak czytanie i pisanie. Jak wygląda nauka z takimi pomocami i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Interaktywne książeczki dla dzieci – czym wyróżniają się na tle innych zabawek?

Książeczki dla dzieci są jednymi z najczęściej wybieranych przez rodziców zabawek. Pozwalają na poznawanie otaczającego świata, zdobywanie nowej wiedzy, poszerzanie zasobu słownictwa oraz spędzanie czasu wspólnie z rodzicami. Oglądanie kolorowych obrazków oraz czytanie pouczających historii to czynności, które zdecydowanie warto wdrożyć do swojej codziennej rutyny. Książeczki pozwolą dziecku zaznajomić się z przyrodą, poznać zwierzęta, a przy okazji zacieśnić relacje z opiekunem.

ksiazki interaktywne

Myśląc o książkach dziecięcych zazwyczaj wyobrażamy sobie małe książeczki z tekturowymi stronami lub książki z baśniami dla najmłodszych. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji także inną, dużo ciekawszą alternatywę dla tradycyjnych książek – są nią książki interaktywne, do których należy cała seria Czytaj z Albikiem. Jest to zbiór książeczek sprzedawany ze specjalnym interaktywnym piórem, które służy do zabawy i nauki. Książki dotyczą różnych dziedzin i znajdziemy w nich m. in. informacje o zwierzętach, wszechświecie, przyrodzie, a także językach obcych. Interaktywne pióro pozwala natomiast rozwijać ciekawość świata, kreatywność oraz ćwiczyć zdolności manualne.

Czytaj z Albikiem – interaktywna książka idealna do zabawy i nauki

Książeczki z serii Czytaj z Albikiem zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata i kochają uczyć się poprzez zabawę. Łatwa i przemyślana pod kątem najmłodszych obsługa książek pozwala im na samodzielną naukę w każdej chwili oraz zdobywanie nowej, cennej wiedzy na interesujące je tematy. Pióro pozwala na usłyszenie treści znajdującej się w książce, co pozwala na czytanie bez udziału osoby dorosłej oraz stanowi istotny etap w samodzielnej nauce tej niezwykle przydatnej umiejętności. Zabawne melodie, odgłosy zwierząt i inne dźwięki ubarwiają zabawę z książeczkami sprawiając, że nauka staje się jeszcze ciekawsza i przyjemniejsza.

W ramach serii Czytaj z Albikiem dostępne są książki z różnych dziedzin. Każdy rodzic może więc spośród nich wybrać te pozycje, które tematycznie znajdują się w sferze zainteresowań jego dziecka. Jeśli maluch kocha zwierzęta i każdą wolną chwilę poświęca na naśladowanie ich odgłosów oraz dowiadywanie się ich nazw, warto podarować mu książeczkę Świat Zwierząt, w której pozna najbardziej egzotyczne zwierzaki zamieszkujące naszą planetę. Jeśli natomiast nasza pociecha interesuje się geografią, chętnie przegląda mapy oraz słucha opowieści z zagranicznych podróży, jego głód podróżniczych wrażeń zaspokoi Altas Świata, dzięki któremu w wirtualny sposób przeniesie się w dowolne miejsce globu.

Dodaj komentarz