Zabawki interaktywne – 3 powody, dla których warto je kupić

Badania pokazują, że nauka poprzez zabawę jest ważną częścią rozwoju dziecka. Zapewnienie dziecku wystarczającej ilości czasu na zabawę jest wielką korzyścią dla rodzin, aby umożliwić dziecku uwolnienie dodatkowej energii. W trakcie zabawy dziecko zaczyna dowiadywać się, kim jest poprzez zabawę. Nawet na wczesnym etapie rozwoju umysł dziecka rozwija się dzięki przyswajaniu otoczenia.

Zabawki interaktywne – czego uczą?

Korzystanie z zabawek interaktywnych może pomóc dzieciom w nauce wielu różnych umiejętności, niezależnie czy są to modele plastikowe czy drewniane. Umiejętności, których będą potrzebować w życiu, takich jak: rozwiązywanie problemów, poznawanie myślenia przyczynowo-skutkowego, nauka zabawy z innymi poprzez kompromis, rozwiązywanie konfliktów i dzielenie się, rozwój motoryki małej i dużej motoryki, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, odkrywanie niezależności i pozytywnej samooceny.

Dzieci mogą zacząć korzystać z zabawek interaktywnych już w wieku jednego miesiąca.We wczesnym wieku zabawa sensoryczna pomaga stymulować zmysły dziecka. Karuzele, smoczki i siłownie dla niemowląt to świetne pierwsze zabawki dla dzieci, ponieważ skupiają się na zabawie sensorycznej poprzez dźwięk, wzrok i dotyk. W miarę jak dziecko rośnie i rozwija  koordynację wzrokowo-ruchową,można zacząć wprowadzać zabawki wymagające większej interakcji.

Tematyczne zestawy to świetne zabawki edukacyjne, które można wprowadzić w wieku od 12 do 18 miesięcy, ponieważ pomogą rozwinąć umiejętności rozpoznawania. Na przykład, zestaw tematyczny, który obejmuje zwierzęta, można przećwicz dźwięk, jaki wydaje każde zwierzę. Pomoże to również w rozwoju języka poprzez nazywanie nazw kolorów i kształtów. Zabawki do jeżdżenia pobudzają kreatywność i wyobraźnię, ale także pomagają doskonalić umiejętności koordynacji.

Zdalnie sterowane zabawki to też zabawa na świeżym powietrzu.

Dzieci z natury szybko się uczą i są świetnymi obserwatorami. To często od rodziców zależy, w jaki sposób ukształtuje się wrodzona zdolność uczenia się, aby kształtować lepszą przyszłość. Zabawki edukacyjne niekoniecznie muszą być tymi z literami lub cyframi na nich. Modele do sklejania, zabawki zdalnie sterowane to także zabawki edukacyjne.

Interaktywne zabawki są zaprojektowane w taki sposób, że dzieci nie wiedziały, że się uczą, ze względu na całą zabawę, jaką zapewniają. Celem zabawek edukacyjnych jest promowanie nauki poprzez zabawę.

Nie ma ograniczeń wiekowych, aby zapoznać dziecko z zabawkami edukacyjnymi. Niemowlęta, małe dzieci, przedszkolaki i starsze dzieci, wszyscy w równym stopniu korzystają z tych zabawek. Rodzice powinni również zainwestować swój czas w wybór zabawek odpowiednich do wieku swoich dzieci.

Dodaj komentarz