Sympatyczny miś w czerwonej koszulce

Bajki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Dorośli na pewno z wielkim rozrzewnieniem wspominają historie, które czytali im rodzice. Pojawiają się nowe opowieści bajkowe, cieszące się wśród dzieci, ogromną popularnością. Są jednak takie bajki, które można zaliczyć do klasyki, przechodzące z pokolenia na pokolenie. Jedną z takich klasycznych, fenomenalnych opowieści jest ta, która opowiada o sympatycznym misiu, w czerwonej koszulce.

Witajcie w Stumilowym Lesie

Kubuś Puchatek – wesoły, nieco gapowaty, mieszkaniec Stumilowego Lasu, jest taką postacią, której nie trzeba w żaden sposób przedstawiać. Na przestrzeni lat powstało wiele opowieści o tym bohaterze, któremu towarzyszy często Prosiaczek, Królik, rozbrykany Tygrys, mądra Sowa i osioł Kłaopouchy. Nie można również zapomnieć o Krzysiu – jedynym człowieku, który miał możliwość poznać tak wyjątkowych bohaterów.

Brytyjskie opowieści

Autorem wszystkich historii związanych z Puchatkiem, jest Brytyjczyk – Alan Alexander Milne (w skrócie A.A.Milne), który żył na przełomie XIX i XX wieku. Jego opowiadania początkowo były wydawane w formie tradycyjnej – szeleszczących książek, obiecujących fantastyczną przygodę. Z racji że wszystko idzie z duchem czasu, również  i Kubuś Puchatek, audiobook z opowieściami o tym sympatycznym misiu, dostępny jest dla wszystkich dzieci. Maluchy, bawiąc się swoimi ulubionymi zabawkami, mogą słuchać różnorakich przygód Puchatka, jakie są w stanie wprawić ich w dobry humor. Nie lada ciekawostką jest to, że inspiracją do stworzenia misia w czerwonej koszulce, był pluszak, który autor podarował swojemu synowi na pierwsze urodziny.

Cenne wartości

Dlaczego warto dziecku „przedstawić” Kubusia Puchatka i jego przyjaciół? Ot, chociażby po to, aby dziecko mogło otrzymać dobrą lekcję moralności, wskazującą ważne wartości w życiu człowieka. Bo bajka o Puchatku to nie tylko cele rozrywkowe, ale historie o tym, co tak naprawdę jest ważne i na co trzeba zwracać uwagę – prawdziwa przyjaźń, pomoc, czy miłość.

W tym przypadku, na pierwszy plan wysuwa się przyjaźń i troska o drugą istotę/człowieka. Wiele razy można zauważyć to, że Puchatek i jego przyjaciele, zawsze myślą o innych. Chociażby nie wiadomo co się działo, dobro innych jest dla nich zdecydowanie ważniejsze. Ta bajka, która tak prosta w odbiorze, pokazuje również to, że wiele rzeczy można wyjaśnić tak, aby dziecko nie miało problemów ze zrozumieniem.

Już na samym zakończeniu warto wspomnieć jeden z najważniejszych cytatów, który jest najlepszym dowodem na to, że wobec opowieści o misiu w czerwonej koszulce, z lekko odstającym brzuszkiem, nie warto pomijać:

” – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten ktoś nigdy nie znika”. I w tym właśnie znajduje się cały sens.

Dodaj komentarz