Czy smog zwiększa ryzyko poronienia?

Według naukowców zanieczyszczenia pochodzące ze smogu wpływają na wagę urodzeniową płodu, a także w ekstremalnych przypadkach mogą przyczynić się do poronienia.

Przyszła mama dba szczególnie o swoje zdrowie, dobrze się odżywia, czy unika stresów, wszystko to w trosce o swoje dziecko. Długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń, nie jest zdrowe, smog negatywnie oddziałuje na różne układy w organizmie ludzkim, dlatego powinniśmy unikać jego wdychania, a już szczególnie kobiety w ciąży.

Smog w Polsce

Niestety Polska jest krajem który zdecydowanie nie radzi sobie z problemem zanieczyszczeń powietrza. Mieszkając w dużym mieście, ciężko jest uniknąć wdychania tego zjawiska atmosferycznego powstałego w wyniku mieszania się mgły, dymu i spalin. Polska w której węgiel jest głównym źródłem energii nie ma się czym pochwalić w kwestii jakości powietrza. Z roku na rok pomimo świadomości sytuacji nie ulega poprawie.

Smog jest o tyle groźny, iż wydamy go nie tylko przebywając na dworze, ale również we własnym domu.

Zadbaj o siebie w ciąży- wykorzystaj oczyszczacz marki Fellowes

Oczyszczacz marki Fellowes, będzie doskonałym narzędziem do walki ze smogiem w domu, mieszkaniu czy miejscu pracy, wszystko to dzięki złożonej filtracji, a także funkcji jonizacji. Wyeliminujemy szkodliwe skutki smogu, a także inne zanieczyszczenia zawarte w powietrzu to niezwykle ważne w ciąży, aby nie narażać się na dodatkowe zagrożenia. Oczyszczacz marki Fellowes to zaawansowane urządzenie, można je zamontować do ściany jak Fellowes AeraMax Pro AM 3 PC oczyszczacz z jonizatorem, a także wybrać model stacjonarny. Niezależnie na który się zdecydujemy urządzenia Fellowes są bardzo kompaktowe, pomimo wysokiej wydajności i powierzchni oczyszczania.

Fellowes AeraMax Pro AM 3 PC oczyszczacz z jonizatorem obudowa jak ze stali

Kiedy na świat przyjdzie dziecko i będzie podrastać, w pewnym momencie zacznie się interesować urządzeniem, z oczyszczaczem marki Fellowes nie będzie problemu, ponieważ jest on całkowicie bezpieczny, zamykany panel umożliwia zmianę parametrów przez dziecko. Obudowa jest trwała i odporna na zarysowania, czy uszkodzenia. Pracuje na tyle cicho, że nie będzie przeszkadzał, jest wydajny i funkcjonalny. Idealny do większych powierzchni i, prosty w obsłudze i inteligentny dzięki samodzielnej pracy. Warto wybrać ten model w profesjonalnym sklepie z oczyszczaczami powietrza.

Podsumowanie

W ciąży szczególnie musimy zadbać o siebie i nienarodzone jeszcze dziecko. Długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń, w tym tych pochodzących ze smogu, jest niekorzystne zarówno dla mamy jak i płodu. Naukowcy przestrzegają przed konsekwencjami jaki może być nie tylko niska waga urodzeniowa dziecka, ale nawet poronienie. Warto zaopatrzyć się w skuteczny oczyszczacz powietrza np. model Fellowes AeraMax Pro AM 3 PC oczyszczacz z jonizatorem, aby móc ze spokojem odetchnąć we własnym domu.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz