Pielęgnacja brody krok po kroku. Te zasady warto znać

O kilku sezonów broda to po prostu must have. Idealnie wpisuje się w męskie stylizacje. Jest atrybutem mężczyzn silnych, którzy chcą podkreślić swój charakter. Taki stan rzeczy sprawił, że na rynku pojawiły się specjalistyczne produkty i usługi, dedykowane brodaczom. I dobrze, bo trzeba pamiętać, że broda będzie ozdobą tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio zadbana. Nie jest to trudne, wymaga jedynie odrobiny czasu, cierpliwości i systematyczności.

Profesjonalne kosmetyki do brody – wosk, olejek do brody, a może balsam?

Podstawą każdej pielęgnacji jest dobór odpowiednich kosmetyków. Tak samo jest w przypadku brody. Pielęgnacja brody będzie postam, łatwa, przyjemna i skuteczna tylko wtedy, gdy będziemy mieli pod ręką dedykowane produkty. Obecnie ich wybór jest bardzo szeroki. Od olejków, przez szampony, po woski. Są na rynku sklepy stacjonarne i online specjalizujące się w takim asortymencie. Są także salony barberskie, czyli miejsce, gdzie pod okiem profesjonalisty można skorzystać z kompleksowej pielęgnacji brody. Jeśli jednak chcemy od brodę dbać we własnym zakresie to warto zainwestować w dobre kosmetyki. Przy ich wyborze nie zawsze warto kierować się ceną. Najważniejszy będzie ich skład. Szukaj produktów bazujących na naturalnych składnikach, z jak najmniejszą ilością “dodatków”. W składzie powinny pojawić się olejki takie jak olejek arganowy, jojoba, migdałowy itp. Taką podstawą będzie zestaw – szampon + olejek + wosk. Ale dodatkowe elementy takie jak jak np. balsam są jak najbardziej wskazane.

Pielęgnacja brody nie jest trudna

Kiedy mamy już pod ręką odpowiednie kosmetyki, możemy działać. Pielęgnacja brody nie jest trudna. Warto jednak wyrobić sobie pewne nawyki. Istotna będzie kolejność stosowanie produktów oraz systematyczność. Pielęgnację brody należy zacząć od jej wyczesania. Są na rynku odpowiednie grzebienie oraz kartacze do brody, które pozwalają na jej delikatne wyczesanie. Kolejnym elementem będzie usunięcie z brody zanieczyszczeń. Tu pomocny będzie specjalny szampon, który nie tylko oczyści, ale wstępnie będzie pielęgnował skórę w tych okolicach. Po oczyszczeniu i osuszeniu brody można przejść do właściwej pielęgnacji. Tu niezbędny będzie olejek do brody. Wystarczy kilka kropel olejku, który należy wmasować w zarost i skórę. Po chwili można przejść do stylizacji brody – przyciąć ją, jeśli jest taka potrzeba oraz zastosować wosk.

Całościowa pielęgnacja brody zajmuje kilka chwil. Jeśli zachowana zostanie systematyczność to efekty będą widoczne bardzo szybko. Broda zyska blask i z pewnością będzie przyciągała wzrok.

Dodaj komentarz