Najlepsza farba blond — jak wybrać idealny odcień?

Blond to odcień, który chętnie wybierany jest przez starsze kobiety. Według niektórych fryzjerów jest on w stanie zupełnie odmienić ich wygląd, a nawet odjąć kilka lat. W jaki sposób wybrać najlepszy dla siebie odcień blondu? Sprawdzamy.

Farba blond mysi

Farba blond mysi to doskonała propozycja dla osób, których typ urody zalicza się do tak zwanego lata. W tym przypadku karnacja jest stosunkowo ciemna, co pozwala na stworzenie dobrego kontrastu oraz uwidocznienie rysów twarzy.

Mysi blond nie jest zbyt intensywnym kolorem, co przypada do gustu szczególnie tym, którzy pierwszy raz decydują się na taki kolor. Jest on średni w swojej ciemności i wpada w odrobinę szarości tak jak w przypadku mysiego włosia.

Mysi blond często występuje u niemowlaków. Później jednak pod wpływem słońca oraz wzrostu melaniny ciemnieje.

Ten wariant dobrze pasuje do mocnych tęczówek takich jak brąz lub delikatnych takich jak szary.

Farba blond gołębi

Farba gołębi blond, często również nazywana gołębi popiel, to propozycja dla nieco starszych kobiet, które chcą z jednej strony pozbyć się siwych włosów, ale z drugiej pragną je skorygować w stronę szarości.

Podobnie jak poprzedni wariant sprawdza się ona do urody letniej, ale również zimowej świetnie podkreślając przy tym śnieżnobiałą karnację.

Jest to również intensywna farba, która utrzymana jest w chłodnym tonie. Można opisać ją jako połączenie blondu, szarości oraz odrobiny srebra. Dobrze pokrywa wspomnianą wcześniej siwiznę oraz nadaje elegancję.

Farba blond miodowy

Ten wariant kolorystyczny utrzymany jest w ciepłym tonie. Czasami wygląda nawet jak farba do włosów brąz, jednak nie dajmy się zmylić — nadal nie jest to tak ciemny pigment.

Nazwa pomoże nam w określeniu kolorystyki. ”Miód” powstaje na skutek połączenia ze sobą brązu, blondu oraz złota.

Aby móc cieszyć się takim kolorem warto udać się do salonu fryzjerskiego, ponieważ bazuje on na wykonaniu pasemek o różnych stopniach jasności. Pasma są słomkowe, brązowe oraz nawet białe.

Ten wariant dobrze sprawdzi się do urody wiosennej, czyli takiej, w której skóra jest brzoskwiniowa oraz ma skłonność do szybkiego opalania się.

Warto łączyć ten kolor z piwnymi oczami oraz zielonymi. Może sprawdzić się również do urody jesiennej, którą cechą szczególną są piegi.

farba blond miodowy do dobry wariant kolorystyczny, gdy nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z blondem i chcemy go uzyskać już na pierwszej wizycie u fryzjera.

Dodaj komentarz