Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

 Pójście do przedszkola to moment dużych zmian w życiu dziecka, na które czeka każdy rodzic. Z jednej strony jest radość, w końcu czekaliście aż zacznie się ono usamodzielniać i pokonywać kolejne etapy życia. Z drugiej zaś boicie się o różne sprawy. Czy zaadaptuje się w przedszkolu? Czy czekają nas kłopoty? A może jest jeszcze za wcześnie? Każdego rodzica martwią te sprawy. Jednak są sposoby, które mogą pozwolić na przygotowanie dziecko przed pójściem do przedszkola. Przedstawimy je w tym artykule. 

Komunikacja z dzieckiem

Dokładnie zastanów się co mówisz dziecku o przedszkolu. Nie mów mu, o rozpoczęciu nowego etapu w życiu, jako coś trudnego. Pamiętaj, aby nie zamartwiać się nad wymiar. Powstrzymaj się od zdań, w których wyrażasz tęsknotę, albo zmartwienie, w związku z pójściem dziecka do przedszkola. Pamiętaj, aby poinformować dziadków malucha, by nie robili tego samego! Seniorzy mają często tendencje do litowania się nad dziećmi. Nie możemy pozwolić, aby dziecko zaczęło bać się zmian.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dziecka, przygody w przedszkolu i wielu innych, zapraszamy na https://NajlepszeSzczecin.pl

Ulubiona zabawka dziecka

Gdy wysyłasz swojego malucha do przedszkola, nie zapomnij, aby jego ulubiona zabawka-przyjaciel poszło do niego razem z nim. Sposób ten jest bardzo często stosowany przez specjalistów. Wspólnie wybierzcie, którą zabawkę dziecko weźmie do przedszkola.

Godziny adaptacyjne

Dni adaptacyjne, które oferuje wiele przedszkoli, są po to, aby przystosować dziecko do nowego miejsca i sytuacji. Pozwala mu to na oswojenie się z dziećmi, nowymi zwyczajami i zasadami. Pamiętajcie, aby nie żegnać się zbyt długo z dzieckiem. Należy dać maluchowi do zrozumienia, że opiekunowie mają nad dzieckiem opiekę.

Wspólne kompletowanie przedszkolnej wyprawki

Gdy dziecko posiada ulubione przedmioty, które wybrał sam, czuje się bardziej pewnie. No i oczywiście – chętniej wybiera się do przedszkola. Dlatego jak będziecie kupować potrzebne rzeczy do przedszkola – plecak, szczoteczkę, itp. Zróbcie to razem! Będzie to miła przygoda, a poza tym poznacie preferencje waszego dziecka.

Przedszkole to przygoda!

Przedstaw dziecku przedszkole jako wspaniałą przygodę. Pamiętaj również, abyś nastawił się i opowiadał w postaci przygody, o każdym, kolejnym etapie w życiu dziecka. Opowiedz o dojrzewaniu, pierwszej klasie w szkole, wyjazd na kolonie, itp. Przygoda jest emocjonująca i wiąże się z nią coś wspaniałego, mimo, że nie zawsze jest łatwa. Aby ten sposób zadziałał, pamiętaj o ekscytacji się każdym elementem i wydarzeniem w przedszkolu. Nie ważne czy to nowe jedzenie, nowo poznani znajomi czy zabawy. Jeżeli ty będziesz radośnie podchodził do tematu – dziecko również będzie!

Dodaj komentarz