ciąża

Biustonosz mamy, która karmi powinien być przede wszystkim wygodny. Takie rozwiązanie powinno spełniać wiele funkcji. Od ochrony piersi kobiety, aż po bezpieczeństwo zapewnione dziecku. Obecny rynek oferuje wiele możliwości, dlatego też wybór tego jedynego, który będzie służył nam przez cały okres laktacyjny, nie powinien być problemem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?  Podpowiadamy.

Czy biustonosz do karmienia jest nam potrzebny?

Wiele kobiet, zwłaszcza na początku macierzyństwa może zadawać sobie pytanie, czy biustonosze laktacyjne są koniecznością. Jedynym powodem, który jest zresztą najważniejszy, dotyczy wygody. Dzięki takiemu stanikowi mamy możliwość w szybki sposób nakarmić swoje dziecko, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.
Biustonosz do karmienia oprócz tego, że stworzony jest dla jednej grupy docelowej, to prócz tego niczym nie różni się od zwykłych staników, noszonych przez inne kobiety. Jego rozmiar, miseczka oraz ramiączka powinny zostać dobrane zgodnie z wymiarami i kształtem biustu.
Dobierając stanik laktacyjny, pamiętajmy o tym, że piersi zwłaszcza w tym okresie są wrażliwe oraz bardzo delikatne. W takiej sytuacji najlepiej pod uwagę wziąć fazę laktacji oraz jej specyfikę i w ten sposób wybrać biustonosz, który sprosta naszym oczekiwaniom.
Dobry biustonosz laktacyjny to produkt, który ułatwia macierzyństwo, a dzięki zapewnieniu łatwego dostępu do piersi jest niezwykle wygodny i stwarza poczucie komfortu w każdych warunkach, niezależnie od pory dnia czy miejsca.

Jaki biustonosz laktacyjny wybrać?

Jednym z najlepszych wyborów, zwłaszcza dla młodszych mam są bawełniane biustonosze, które podtrzymują piersi i nadają im odpowiedni kształt. Decydując się na taki wybór, mamy pewność, że pokarm nie przecieknie przez ubranie.  Kobietom, które karmią piersią, poleca się staniki miękkie, bez usztywnień oraz fiszbin, które mogą narażać na otarcia.
Dobry biustonosz laktacyjny to taki, który ułatwia funkcjonowanie, a przede wszystkim chroni piersi każdej mamy.

 

Dodaj komentarz