Dekoracje komunijne – sposób na niebanalną oprawę przyjęcia komunijnego

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowa uroczystość, która wymaga dużego zaangażowania przy organizacji przyjęcia dla gości. Warto zadbać o to, aby każdy najmniejszy detal był dopracowany, aby podkreślić wyjątkowość i podniosłość tego wydarzenia. Znakomitym sposobem na poprawienie walorów estetycznych uroczystości są dekoracje komunijne, które niewątpliwie przyciągają wzrok i sprawiają, że wystrój wnętrza jest idealnie dopasowany do charakteru wydarzenia.

Najpopularniejsze dekoracje komunijne

Niezależnie od tego czy przyjęcie komunijne organizowane jest w lokalu czy w zaciszu własnego domu, warto podkreślić jego wyjątkowość poprzez dobranie odpowiednich dekoracji komunijnych. Jednym z najpopularniejszych dodatków są białe serwetki z grafiką stworzoną specjalnie na tego rodzaju uroczystość. Do serwetek, bardzo łatwo można dobrać świece w kolorze złotym lub srebrnym lub metaliczno-różowym, które wspólnie z serwetkami będą stanowić spójną dekorację stołów. Aby dekoracje komunijne były jak najbardziej spersonalizowane, można postawić na kolor, który będzie bezpośrednio dopasowany do dziecka – różowe dodatki specjalnie na uroczystość dziewczynek i niebieskie jeśli wydarzenie dotyczy chłopców. Niezbędnym dodatkiem w przypadku organizacji przyjęcia komunijnego jest również topper z grafiką, który umieszcza się na torcie. Przygotowując dekorację stołu warto postawić także na winietki, które będą wskazywały miejsca dla poszczególnych gości biorących udział w uroczystości.

Nowoczesne trendy w przygotowywaniu oprawy przyjęcia komunijnego

Od kilku lat coraz popularniejszy jest trend polegający na bogactwie dekoracji podkreślających charakter danego wydarzenia. W przypadku Pierwszej Komunii Świętej, również coraz większą rolę odgrywają dekoracje komunijne. Poza subtelnymi dodatkami, jak świece czy serwetki warto rozważy również inne dekoracje, które nie tylko zachwycą gości, ale będą bardzo dobrze prezentować się na zdjęciach, które są pamiątką na długie lata. Bardzo efektowne są ozdoby w postaci balonów, które można rozwiesić w pomieszczeniu gdzie odbywa się uroczystość, lub zbudować z nich specjalną ściankę, na tle której będą wykonywane fotografie. Balony występują w bardzo wielu wzorach, dlatego bez problemu można wybrać model, który będzie podkreślał wyjątkowość przyjęcia. Coraz większą popularność wśród dekoracji komunijnych zyskują także girlandy oraz rozety posiadające bardzo ciekawe walory estetyczne. Aby wspomnienia po uroczystości zostały na dłużej warto zaopatrzyć się w dekorację komunijną mającą formę księgi gości, w której pojawią się wpisy wszystkich uczestników wydarzenia.

Dodaj komentarz