Obozy quadowe dla dzieci i młodzieży – czy warto?

Pojazdy spalinowe przeznaczone do poruszania się po trudnym terenie, czyli quady. Brzmi ryzykownie? Może odrobinę, choć w rzeczywistości nie są one niebezpieczne w ogóle. Co więcej, przejazd odbywa się pod okiem doświadczonej kadry i sprawia dużo frajdy. Czy warto jednak wysłać swoją pociechę na obóz quadowy?

Polecane obozy dla dzieci – jazda quadem

Obozy quadowe dla dzieci i młodzieży są ciekawą ofertą wakacyjną, która potrafi przyprawić o dreszczyk emocji i adrenaliny. Chociaż rodzice mogą mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa swoich pociech, to są one bezpodstawne.

Wszystkie pojazdy przechodzą regularne przeglądy techniczne oraz są dostosowywane do wieku niedoświadczonych kierowców. Dzieci do lat 7 mogą poruszać się nimi maksymalnie z prędkością do 40 km/h, a to zaledwie 15/20 km/h więcej niż prędkość, którą da się osiągnąć podczas jazdy na rowerze.

Ponadto w przypadku większości obozów dla dzieci jazda na czterokołowcu nie jest jedyną atrakcją. Najczęściej oferty przewidują inne wydarzenia, takie jak:

  • laser tag – bezbolesna odmiana paintball;

  • aktywności survivalowe – biegi na orientację, ogniska i budowanie swoich jednostek operacyjnych;

  • nocne karaoke;

  • rejsy żeglarskie;

  • nocleg w domkach na drzewach.

Jako że większość takich obozów quadowych dla dzieci i młodzieży odbywa się wyłącznie na świeżym powietrzu, to idealny sposób na oderwanie dziecka od komputera!

Obozy dla dzieci – czy będę zadowolone?

Takie wyjazdy to świetny sposób dla dzieci na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. W trakcie trwania obozu uczestnicy poznają nowych znajomych, socjalizują się oraz potrafią zyskać kwalifikacje np. patent żeglarza jachtowego, co może zaowocować w przyszłości podczas wybierania ścieżki kariery.

W dzieciństwie na podobnie zorganizowane wakacje uczęszczało wielu pilotów lotniczych i kapitanów statków morskich. Należy pamiętać jednak, żeby wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone obozy, takie jak np. WakacjeiFerie. To zagwarantuje spokój ducha i bezpieczeństwo pociech.

Dodaj komentarz