Nieinwazyjna ginekologia estetyczna – poznaj receptę na szczęście

Zmiany w anatomii pochwy spowodowane porodem czy powstające pod wpływem zmian hormonalnych podczas menopauzy nie muszą mieć trwałego charakteru. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają w odzyskaniu atrakcyjnego wyglądu okolic intymnych, a pośrednio również przywracają dobre samopoczucie i pewność siebie.

Czym się zajmuje ginekologia estetyczna i plastyczna?

Ginekologia estetyczna oraz plastyczna to dziedziny medycyny, których zadaniem jest poprawa wyglądu stref intymnych kobiecego ciała. Celem tych zabiegów jest również poprawa komfortu życia i codziennego funkcjonowania kobiety. Pacjentki, które zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej z problemami intymnymi, często cierpią nie tylko fizycznie, ale też psychicznie: mają zaniżoną pewność siebie i poczucie szczęścia.

Ginekologia estetyczna zajmuje się różnorodnymi problemami. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają pozbyć się takich defektów, jak: przerost warg sromowych, ból podczas stosunku, postępujące starzenie się pochwy w okresie okołomenopauzalnym, rozluźnienie pochwy. Często dolegliwościom tym towarzyszy wysiłkowe nietrzymanie moczu, które również można zminimalizować dzięki zabiegom ginekologii estetycznej.

Czym różni się ginekologia estetyczna od plastycznej? Ginekologia plastyczna obejmuje wszelkie zabiegi związane z cięciem, czyli chirurgią: zmienianiem lub odtwarzaniem wyglądu narządu rodnego oraz przywracaniem mu funkcjonalności. Z kolei ginekologia estetyczna to małoinwazyjne sposoby na korektę drobniejszych defektów, takich jak na przykład rozluźnienie pochwy po porodzie czy utrata nawilżenia. Po zastosowaniu procedur ginekologii estetycznej można od razu wrócić do domu i normalnie funkcjonować. Poniżej przedstawiamy jeden z najczęściej wybieranych zabiegów, czyli laserowe obkurczanie pochwy.

Jak wygląda zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Laserowe zwężanie pochwy to zabieg mało inwazyjny, całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Wykonuje się go przy pomocy odpowiednich urządzeń, np. Fotona Intima, z którego korzysta Klinika Miracki w Warszawie. Laserowe obkurczanie pochwy polega na nieablacyjnym (bez uszkadzania śluzówki) ujędrnieniu ścianek pochwy przy pomocy specjalnej głowicy urządzenia o opływowym kształcie, którą wprowadza się do dróg rodnych. Ściśle kontrolowana energia lasera Fotona dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Podgrzanie struktur kolagenowych powoduje zaś ich natychmiastowe skurczenie się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze.

Jakie efekty przynosi laserowa rewitalizacja pochwy?

W wyniku działania lasera błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta dzięki zwiększeniu produkcji włókien kolagenowych. Dochodzi do odmłodzenia pochwy. Stymulowane do namnażania włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się naturalnie sprężysta i napięta. Zabieg zmniejsza również skutki zespołu rozluźnienia mięśni dna miednicy. Ogranicza także ponowne rozszerzanie się pochwy. Dzięki temu zabiegowi poprawiają się również doznania podczas stosunku.

Laserowy zabieg ginekologii estetycznej pozwala również zredukować problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Zastosowanie lasera prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta jej nachylenia cewki oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/.

Dodaj komentarz