Najciekawsze gadżety dla kobiety w ciąży

Gadżety są po to, aby ułatwiać życie. Nie są niezbędne, ale skoro można zrobić coś, wygodniej, efektywniej – to dlaczego nie? Dziś pokażemy Wam najciekawsze gadżety, które ułatwią życie w ciąży.

Gadżety dla kobiety w ciąży

Po co Ci to? Kiedyś tego nie było i też było dobrze – jeśli kiedykolwiek słyszałyście podobne zdanie, zapewne przewróciłyście oczami. Zawsze można przypomnieć, że kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach – po co to było zmieniać, skoro było dobrze. A jednak! Ludzie zaczęli budować swoje domostwa i je ulepszać. Dzięki zmianom, żyjemy coraz wygodniej. Dlaczego zatem nie miałybyśmy korzystać z pozornie niepotrzebnych, ale ułatwiających nam życie przedmiotów? Przed Wami lista gadżetów, które przydadzą się w ciąży. Dzięki nim będzie Wam łatwiej, spokojniej i bardziej komfortowo.

Adapter do pasów samochodowych – choć, zgodnie z prawem, kobiety ciężarne zwolnione są z obowiązku zapinania pasów, lepiej nie wykorzystywać tej możliwości. Pasy bezpieczeństwa w aucie mogą uratować życie nam i naszemu dziecku. Niestety, jeśli będziemy przypięte – bez zastosowania adapterów – w razie wypadku, mogą zrobić krzywdę maleństwu. Adaptery do pasów sprawiają, że pas biodrowy, nie przebiega wzdłuż linii brzucha – tam, gdzie znajduje się dziecko – ale zatrzymuje się na biodrach. W razie kolizji minimalizuje możliwy uraz malucha. Wydaje się, że powinien być on na podstawowym wyposażeniu samochodu każdej ciężarnej kobiety.

Poduszka ciążowa – jest to długa, wąska poduszka, której celem jest odciążenie kręgosłupa, stawów biodrowych i miednicy. W ciąży mięśnie i kręgosłup są narażone na wiele napięć i przeciążeń, które powodują ból. Poduszka ciążowa służy zniwelowaniu tych napięć. W czasie snu, ułożenie jej pomiędzy kolanami i udami sprawia, że ciężarna odczuwa znaczną ulgę i prawdziwy relaks. Jej zastosowanie jest różnorodne, gdyż kształt poduszki pozwala na ułożenie jej w najbardziej komfortowy, dla każdej kobiety, sposób.

Stymulator bólu porodowego – to urządzenie, którego celem jest łagodzenie bólu w czasie porodu. Jego działanie opiera się na wysyłaniu impulsów elektrycznych, poprzez specjalne elektrody. Ma to blokować przepływ informacji bólowej, dzięki czemu rodząca będzie odczuwała ból porodowy łagodniej. Producent zapewnia, że stymulator jest w pełni bezpiecznym i naturalnym sposobem na przejście przez poród bez bólu.

Detektor tętna – to urządzenie, dzięki któremu możemy kontrolować stan naszego malucha. W dowolnym momencie mamy możliwość sprawdzenia, jak bije serce dziecka. Choć lekarze twierdzą, że nie ma potrzeby ciągłego kontrolowania tętna w ten sposób, to z pewnością każda ciężarna doceni to urządzenie, które pozwoli zmniejszyć obawy o dziecko. Wszak lęk o zdrowie i bezpieczeństwo malucha w brzuchu towarzyszą nam od pierwszych chwil ciąży. Dlaczego zatem nie pozwolić sobie na większy spokój, poprzez korzystanie z takiego gadżetu?

Odzież i bielizna ciążowa – komfort, wygoda i piękny wygląd – tym charakteryzuje się odzież ciążowa. Minęły już czasy, gdy kobiety skazane były na noszenie za szerokich i za dużych ubrań. Dziś możemy w ciąży wyglądać elegancko, wygodnie i zgodnie z naszymi upodobaniami. Wszystko dzięki odzieży, której krój jest tak zaprojektowany, by zmieścić rosnący brzuszek i jednocześnie podkreślić walory sylwetki. Wiąże się to także z komfortem – nic nie uciska brzucha, a my czujemy się piękne i atrakcyjne. Bielizna ciążowa – piękna, koronkowa i często przeznaczona także do karmienia – jest wygodna i zapewnia komfort noszenia, połączony z funkcjonalnością.

Będąc w ciąży dbaj o wygodę swoją i swojego dziecka. Nie zapominaj, że nie tylko ono, ale także Ty jesteś ważna. Dbając o siebie, dbasz o malucha. Dlatego nie wahaj się i sięgaj po akcesoria, które ułatwią Ci przejście przez okres ciąży i porodu. Już wkrótce czekają Cię nowe wyzwania.

Nowinki, gadżety, wyjątkowe trendy – wszystko to znajdziesz w BabyMama.pl. Nasz sklep od lat służy kobietom, które chcą być na topie, a nie mają czasu na żmudne poszukiwania najlepszych produktów. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz dla siebie i maluszka. BabyMama.pl to sklep, który dla Was śledzi trendy, by nieustannie poszerzać swoją ofertę. Zapraszamy na www.babymama.pl

Dodaj komentarz