Jak wyglądają zajęcia w centrum terapii sensorycznej?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina powstało z myślą o dzieciach zmagających się z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jak wyglądają zajęcia w tego typu miejscu i na pomoc ze strony jakich specjalistów można tak naprawdę liczyć?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina – jaką pomoc oferuje?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina pomaga dzieciom z różnymi problemami z odbieraniem zmysłów. Wśród nich znajduje się między innymi szybka męczliwość, przebodźcowanie, słaby układ nerwowy, niechęć do ich dotykania i inne tego typu problemy. Opóźnienie mowy lub problemy z wyraźnym wypowiadaniem słów bywa symptomatyczne i wymaga pracy w obecności logopedy dziecięcego. Różnego typu dysfunkcje występują zwłaszcza u wcześniaków, dlatego też monitorować ich prawidłowy rozwój i zachowanie. Problemy z integracją sensoryczną pojawiają się często u dzieci w wieku przedszkolnym. Warto wówczas wybrać się z pociechą do centrum terapii sensorycznej na zajęcia ze specjalistami.

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina – kiedy warto wybrać się na zajęcia?

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina to placówka odpowiednia dla rodziców, którzy zaobserwowali u swoich pociech problemy z odbieraniem bodźców. Specjalnie stworzone zajęcia z udziałem specjalistów ułatwiają wspieranie maluchów w prawidłowym rozwoju i przystosowaniu się do otaczającej je rzeczywistości. Sygnały wskazujące na dziecięce problemy z odbieraniem bodźców mogą być dość sprzeczne i obejmować zarówno stany pobudzenia, rozdrażnienia czy agresji, jak i płacz, niechęć do przytulania czy problemy z zasypianiem. Podłoże tego typu problemów może być różne i bardzo złożone. Trudności z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, płaczliwość – to tylko niektóre z symptomów zdradzające zaburzenia integracji sensorycznej. Rodzic bacznie obserwujący swoje dziecko na pewno bez trudu je dostrzeże. Wtedy warto udać się na zajęcia do centrum terapii, w którym najmłodsi uzyskają stosowną pomoc.

Dodaj komentarz