Jak ubierać niemowlę?

Ubieranie niemowlaka to bardzo ważna czynność, na którą rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę. Zbyt grube warstwy ubrań spowodują, że maluch będzie się przegrzewać, Natomiast zbyt cienkie mogą doprowadzić do jego wychłodzenia. Ponadto należy także zwrócić uwagę na części garderoby, które mogą uszkodzić delikatną skórę dzidziusia.

Jak ubierać niemowlę – ocena warunków?

Zanim jeszcze rodzice zaczną ubierać niemowlę, powinni zorientować się i ocenić jakie warunki pogodowe panują za oknem. Jest to bardzo istotne w przypadku wychodzenia na spacer, bez względu na to, czy będzie trwał on trzydzieści minut, czy dwie godziny. Ważne, aby w tym czasie maluchowi nie było za zimno, ani za gorąco. Odpowiednia odzież ma także znaczenie w przypadku konieczności przewijania maluszka. Najlepiej więc sprawdzą się ubrania jednoczęściowe, które ułatwią szybką wymianę pampersa.

Dobór garderoby dzidziusia ma także znaczenie w kwestii jego układu kostnego i wzrostu. Trzeba zadbać o to, aby ubranka nie były za ciasne. Dzieci nie lubią także mieć wkładanych rzeczy przez głowę, dlatego warto zastosować body jednoczęściowe, które będzie miało zatrzaski na ramionach i w kroku. Dobrze by było, aby mama wybierała również większe rozmiary, które pozwolą dziecku wyrosnąć z ubrań oraz nie będą krępować ruchów.

Jak ubrać niemowlę latem?

Lato niekiedy potrafi być wręcz upalne. Oczywiście w takim czasie nie zaleca się wychodzenia z maluszkiem na spacer, aczkolwiek odpowiednie dobranie garderoby pozwoli na swobodne poruszanie się z wózkiem, chociażby rano, czy pod wieczór, gdy temperatura nieco spadnie. Bardzo przydatne okażą się przewiewne i lekkie bluzeczki.

W letnie upalne dni można także wybrać rampers, czyli letni pajacyk. Jest to jednoczęściowy strój, który ma odpowiednio rozmieszczone zapięcia, co dodatkowo sprawia, że bardzo łatwo go zdjąć. Ponadto bardzo dobrze przytrzymuje pieluszkę. Przydatnym akcesorium podczas spaceru może okazać się także parasolka na wózek, która będzie chroniła dziecko przed promieniami słonecznymi.

Jak ubierać niemowlę zimą?

Ubieranie niemowlęcia zimą i jesienią nie należy ani do najprostszych czynności, ani do najprzyjemniejszych. Dzieci najwięcej ciepła tracą przez główkę, dlatego jednym z najważniejszych aspektów jest zadbanie o jej odpowiednie okrycie. Najlepiej sprawdzi się bawełniana czapka, która zapewni ciepło dziecku i jednocześnie nie pozwoli przewiać jego główki.

Na zimne dni poleca się cieplejsze kombinezony, rękawiczki oraz buciki. Dodatkowo maluch powinien znaleźć się w ocieplanym śpiworze. Podczas spaceru należy jednak sprawdzać regularnie, czy jego kark nie jest spocony lub zimny. W ten sposób można ocenić, czy jest za grubo lub za cienko ubrany.

Dodaj komentarz