Aranżacja ogrodu z drewnianym placem zabaw

Kupując dom marzymy o pięknym ogrodzie. A posiadając dzieci pragniemy również, aby miały zapewnioną przestrzeń do twórczej i atrakcyjnej zabawy. Jednym z ciekawszych sposób jest inwestycja w drewniany plac zabaw dla dzieci.

Każdy, kto posiada dzieci doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie im miejsca do zabawy oraz aktywnego spożytkowania wolnego czasu. Nie w każdym mieście dostępne są miejsce place zabaw, a te które są często charakteryzują się monotonia, kiepskim stanem technicznym, zbyt małymi rozmiarami dla dużej ilości pociech. Alternatywą są drewniane place zabaw, które można postawić we własnym ogrodzie. Czym się charakteryzują? Jak wybrać najlepszy? A może tworzyć plac zabaw samemu? Rozwiązań jest bardzo dużo. Przykłady realizacji na stronie https://www.woodlit.pl/

Drewniany plac zabaw gotowy czy samemu?

Dobrze wykonany plac zabaw z drewna powinien być nie tylko ciekawy pod względem formy i wizerunku, ale również bezpieczeństwa. Gotowe place, które kupowane są w doświadczonych firmach spełniają te kryteria i możemy być pewni, że bawiące się dzieci będą zadowolone. Do wykonania placu zabaw samemu trzeba mieć odpowiednie narzędzia, projekt, dużo wolnego czasu. Niestety to, co mamy w projekcie często nie pokrywa się z tym, co realnie otrzymaliśmy. Dodatkowo kupując gotowe drewniane palce zabaw otrzymujemy również dopasowane wyposażenie: drabinki, ścianki, akcesoria manipulacyjne, liny czy zjeżdżalnie.

Jak wybrać odpowiedni plac zabaw dla dzieci?

Place zabaw dla dzieci, które montowane są w ogrodach pozwolą dzieciom odetchnąć od wnętrza domu, komputera, bajek i innych rozrywek interaktywnych. Pozwolą za to na interakcję między sobą. Kupując drewniany plac zabaw szczególną uwagę należy zwrócić na:

– dopasowanie wielkości placu zabaw do wielkości terenu,
– odpowiednie przygotowanie podłoża (trawa, kostka, miękka nawierzchnia),
– drewno, z którego wykonana jest konstrukcja,
– stabilność konstrukcji, odpowiednią impregnacje drewna,
– jakość wykonania elementów dodatkowych,
– stabilność zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych, lin, elementów do wspinania,
– różnorodność zastosowanych rozwiązań,
– możliwość rozbudowy.

Zobacz także: http://kobietaizdrowie.pl/jak-zapewnic-dziecku-aktywny-wypoczynek-w-domu/

Jak wybrać odpowiednią firmę od budowy placu zabaw?

Tu przede wszystkim liczy się doświadczenie oraz bogate portfolio. Dobra firma powinna posiadać wiele modeli – różnorodnych pod względem konstrukcji, wielkości, rodzaju wyposażenia. Cena nie powinna być jednocześnie sztucznie zawyżana. Podczas rozmowy można wyczuć, czy dostawca pragnie realnie pomóc, czy oferować wyłącznie najdroższe rozwiązania.

1 comment

Dodaj komentarz