Ubierz swoje dziecko do szkoły modnie i praktycznie

Kwestie ubioru dla samych dzieci nie są najważniejsze. Dla nich liczy się zabawa, szaleństwa na przerwach szkolnych i lekcje z nauczycielami. Warto jednak, aby to rodzic odpowiednio zatroszczył się o strój swojego malucha. Przede wszystkim musi być on praktyczny i wygodny, a przy tym najlepiej jakby był modny. Inny będzie dla dziewczynki, inny dla chłopca. Mimo to są jeszcze rodzice, którzy nie do końca potrafią sobie poradzić z tą sprawą.

Jak ubrać chłopca do szkoły?

Czasy podstawówki to dla wielu dzieci już pierwsze podrygi modowe, w tym także chłopców. Już wtedy można dostrzec ich preferencje w stylu ubierania się. Większość z nich wybiera luźny sportowy styl. Nic w tym dziwnego, gdyż chłopcy większość czasu, poza lekcjami, spędza na bieganiu, skakaniu i grze w piłkę. Nie powinno także dziwić, to, że na nowych ubraniach nagle pojawią się zabrudzenia, czy dziury. Po prostu taka natura dzieci, że nie zwracają na ubiór uwagi.

Co więc kupić chłopcu? Lekki T-shirt i bluzka z długim rękawem oraz jego ulubionym wzorem, dopasowane jeansy lub dresowe spodnie i do tego kolorowe tenisówki. Zestaw praktyczny, który będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale przede wszystkim nie będzie ograniczał ruchów dziecka. Można także dodać modne dodatki takie jak zegarki, czy opaski, które są nowinkami technologicznymi. Należy także wiedzieć, aby ubrania dla chłopca nie były kupowane takie, których będzie szkoda, a więc z pewnością odpadają oryginalne zestawy od najpopularniejszych marek warte nawet kilkaset złotych.

Jak ubrać dziewczynkę do szkoły?

Zanim rodzic zacznie sam kupować zestawy ubrań dla swojej córki, powinien przede wszystkim poznać jej modowe preferencje. Jedne uwielbiają proste i gładkie sukienki, natomiast drugie szaleją na punkcie wzorków, kolorów i różnych nadruków. Można jednak wyróżnić niezawodne stylizacje, które praktycznie zawsze się sprawdzą.

Sukienki za kolano z rękawem ¾ lub długim będą idealnym rozwiązaniem. Dodając do tego klasyczne tenisówki lub adidasy można uzyskać stylizację, która będzie oddawać dziewczęcy urok, lekkość i beztroskę. W kwestii spodni niepodzielnie od lat górują rurki. Jest to wygodna alternatywa w przypadku dziewczynek, które nie przepadają za sukienkami. Ponadto dzięki szerokiej gamie bluzeczek żadna stylizacja nie będzie monotonna. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby były one wyprodukowane z lekkiego i oddychającego materiału.

Dodaj komentarz