Jaki wybrać odpowiedni ubiór dla dziecka do szkoły?

W sklepach dostępnych jest mnóstwo ubrań przygotowanych z myślą o dzieciach. Ciekawe połączenia kolorystyczne, fantazyjne fasony, innowacyjne materiały i nadruki z bohaterami znanych bajek przyciągają uwagę, ale czy są odpowiednie na szkolne zajęcia? Sprawdź jak wybrać szkolny strój, który będzie funkcjonalny i przystosowanych do dziecięcych potrzeb. 

Z czego powinien być uszyty strój dla dziecka?

Wybierając ubrania dla dzieci, warto brać pod uwagę te, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy wełna. Zapewniają one skórze możliwość oddychania oraz odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Są to materiały, które ograniczają rozwój drobnoustrojów i nie podrażniają wrażliwej skóry najmłodszych. Dobrym wyborem będą również ubrania z nowoczesnych, funkcjonalnych tkanin wykazujących podobne właściwości jak naturalne materiały. Wśród nich można wymienić tkaniny poliestrowe czy poliamidowe z domieszką elastanu.

Jaki powinien być idealny dziecięcy strój do szkoły?

Dzieci spędzają w szkole kilka godzin dziennie, dlatego ich odzież powinna być przede wszystkim wygodna i zapewniać swobodę ruchów. Dla bezpieczeństwa najmłodszych dzieci należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru oraz fasonu ubrań. Na zajęcia szkolne idealnie sprawdzają się proste T-shirty, bluzy z kapturem oraz spodnie dresowe. Uzupełnieniem tego zestawu mogą być trampki lub inne buty miejskie. W dziecięcej garderobie nie może również zabraknąć praktycznych skarpet dopasowanych do stopy. U maluchów chodzących do żłobka czy przedszkola warto zainwestować w specjalne skarpety. Niektóre modele można nosić bez obuwia, ponieważ posiadają od spodu specjalne antypoślizgowe wypustki.

A co z ubiorem na zajęcia wychowania fizycznego?

Nie możemy zapominać również o tym, że każde dziecko powinno posiadać odrębny strój przeznaczony na wf. Powinien się on składać z:
– lekkiej koszulki o regularnym kroju,
– legginsów, krótkich spodenek,  spodni z nogawkami o długości ¾ lub z długimi nogawkami,
– obuwia sportowego zapewniającego stabilność i amortyzację,
– skarpet,
– bluzy (w chłodniejsze dni),
– stanika sportowego (u starszych dziewcząt).

Przed zakupem stroju gimnastycznego sprawdź, czy szkoła ma określone wymagania co do koloru, czy fasonu stroju sportowego. Pamiętaj, że idealny strój do aktywności fizycznej musi zapewniać komfort. Koszulka ani spodnie nie mogą krępować ruchów i muszą być wygodne zarówno podczas biegania, uczestnictwa w grach zespołowych, jak i spokojnej gimnastyki na macie. Obuwie sportowe dla dziecka należy wybierać z uwzględnieniem tego, że będzie użytkowane na sali gimnastycznej oraz na szkolnym boisku z murawą. Dobrym wyborem będą buty przeznaczone do biegania wyposażone w antypoślizgową podeszwę. Nie zapominaj również, że nawet najlepsze buty nie spełnią swojego zadania bez oddychających skarpet. Najlepszym wyborem będą specjalne skarpety do gimnastyki, które dobrze przylegają do stopy, ale nie wywołują ucisku.

Komfortową odzież na zajęcia sportowe dla Twojego dziecka znajdziesz w sklepie Decathlon, który posiada szeroki asortyment odzieży sportowej dla dzieci w każdym wieku.

Kupuj z głową

Nie można jednak zapominać o tym, że ubrania powinny podobać się naszemu potomkowi. Nie chodzi oczywiście o to, by kupować tylko najnowsze modele koszulek czy butów. Ważne jest to, by ubrania nie wywoływały u dziecka poczucia wstydu i dyskomfortu psychicznego. Aby uniknąć wpadek, lepiej jest zabierać dziecko na wspólne zakupy, by określiło, co mu się podoba.

Dodaj komentarz