Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i do jej pielęgnacji powinniśmy zdecydowanie podejść w sposób odpowiedni i profesjonalny. Z jednej strony musimy zadbać o dokładne jej oczyszczenie, z drugiej zaś o nawilżenie. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy nasza pociecha ma suchą skórę, narażoną na uszkodzenia, zadrapania i zaczerwienienia. Warto rozważyć zakup kosmetyków naturalnych dla dzieci bądź dermokosmetyków.

Aby nasze dziecko nie miało żadnych problemów skórnych, zdecydowanie warto postawić na profilaktykę oraz stosować dobrej jakości kosmetyki naturalne lub demokosmetyki dla dzieci. Skóra naszych dzieci jest wrażliwa i niestety narażona na działanie czynników zewnętrznych dużo bardziej, niż skóra osób dorosłych.

Z jednej strony musimy zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry (to podstawa), z drugiej zaś o jej nawilżenie i pielęgnację. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko, że o skórę oraz całe ciało należy w odpowiedni sposób dbać.

Skóra sucha i wrażliwa – jak o nią dbać?

Przede wszystkim od razu powinniśmy zrezygnować z mydła, które jest dla dzieci bardzo niedobrym produktem, głównie dlatego, że bardzo mocno wysusza skórę, może również powodować zaczerwienienia, szczypanie, świąd i chęć drapania.

Do kompleksowego oczyszczenia skóry można zastosować między innymi mleczka do mycia ciała, które mają delikatną konsystencję i bardzo ładnie rozprowadzają się po ciele. Gdy skóra jest już sucha, w zależności od efektu można zastosować mleczko do nawilżania, krem lub balsam. Nawilżona skóra będzie niezwykle przyjemna w dotyku, a co najważniejsze efekt łagodzący będzie duży. Dziecko nie będzie się drapać, a tym samym powodować uszkodzeń skóry.

Szampony do włosów

Te produkty również są dedykowane dla najmłodszych. Podobnie, jak środki do pielęgnacji ciała, muszą być pozbawione wszelkiego rodzaju barwników, konserwantów, ulepszaczy, a przede wszystkim substancji, które mogą powodować wysuszenie skóry na głowie.

Ciekawym rozwiązaniem są środki do pielęgnacji ciała i głowy, tak zwane produkty 2w1. Kupno takiego produkty jest opłacalne, głównie dlatego, że nie musimy kupować dwóch odrębnych produktów, nie płacimy za dwa produkty, również nie musimy się martwić, że któregoś nagle zabraknie.

Kosmetyki naturalne oraz dermokosmetyki dla dzieci to najlepsze wyjście, gdy chcemy mieć pewność, że skóra dziecka będzie dobrze nawilżona, miła w dotyku i zapachu, jak również zminimalizowane zostanie ryzyko drapania się, uszkodzenia skóry.

Dodaj komentarz